Wróć do głównej
Powrót do rocznik 2012

Międzynarodowy Dzień Sybiraka w Gdyni

W niedzielę 16 września 2012 roku jak co roku Sybiracy obchodzili swój Międzynarodowy Dzień Sybiraka. Uroczystość rozpoczęto mszą św. celebrowaną w kościele NMP w Gdyni przez ks. prałata Edmunda Skalskiego. Uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik "W Hołdzie Zesłańcom Sybiru" gdzie uczczono pamięć m.in. poprzez wystąpienia prezesa Gdyńskiego Oddziału Sybiraków, prezydenta miasta Gdynia dr Wojciecha Szczurka, posłanki Doroty Arciszewskiej Milewczyk.
Przedstawiciel URZĘDU DO SPRAW KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH ppłk Mirosław Demediuk odznaczył medalem "PRO MEMORIA" członków naszego oddziału - za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.
Małgorzatę Gołębiowską, Bogusława Michalskiego, Juliana Aleksandra Michaś, Arkadiusza Ordyńca, Ryszarda Wolińskiego.
Prezes Zarządu Krajowego Marian Edmund Ząbek Marszałek Związku wraz z wiceprezesem Nadbrygadierem Związku Stanisławem Śliwą wręczyli okolicznościowe ryngrafy dla prezesa Sybiraków Aleksandra Ryzińskiego i dla chóru z Mińska.
Całą uroczystość uświetnił Chór z Mińska na Białorusi "Czerwone Maki"
Chorąży Pocztu Sztandarowego Oddziału Pomorskiego Związku Piłsudczyków w Gdyni to; Adam Labuhn w asyście - druh Grzegorz Synoracki i druh Damian Szyniec z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej przy Zespole Szkół nr 12 w Gdyni.


Informacje udostępnił Julian Aleksander Michaś  
Kontakt | Księga goœci | Regon 004588272 | Krs 0000308552 | Nip 958-162-61-24
Nr konta mBank PL 67 1140 2017 0000 4802 1110 8463